REKLAMA
Znaleziono 3813 wyników
Amazon otworzył wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku artykuł
Pokaż artykuł
Amazon otworzył wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
Globalna firma Amazon ogłosiła, że farma fotowoltaiczna w Miłkowicach pod Legnicą w województwie dolnośląskim – będąca pierwszym projektem energii odnawialnej realizowanym przez firmę w Polsce – rozpoczęła swoją działalność. Amazon wsparł dotychczas w Polsce łącznie cztery projekty energii odnawialnej, w tym słoneczne i wiatrowe. Szacuje się, że łącznie dostarczą one ponad 140 megawatów (MW) mocy energii bezemisyjnej. Przykładowo wystarczyłoby to do zasilenia zapotrzebowania na energię elektryczną ponad 100 000 polskich domów rocznie.
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europie
PGE Polska Grupa Energetyczna zawarła umowę z LG Energy Solution Wrocław na budowę Magazynu Energii Elektrycznej w Żarnowcu o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh. Wartość umowy wyniosła 1,555 mld zł brutto. Zakończenie budowy przewidziane jest na drugi kwartał 2027 roku.
Perspektywy rozwoju branży półprzewodników w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Perspektywy rozwoju branży półprzewodników w Polsce [RAPORT]
Na przestrzeni ostatnich kilku lat Polska stała się największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Czy taka sama szansa stoi przed przemysłem półprzewodników?
W Warszawie trwa rozbudowa Centrum Nauki Kopernik [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbudowa Centrum Nauki Kopernik [FILM + ZDJĘCIA]
W lipcu 2020 r. w ramach rozbudowy Centrum Nauki Kopernik rozpoczęła się budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep. Za projekt architektoniczny odpowiada firma Heinle, Wischer und Partner Architekci.
[T01150] Przemysłowa 18inwestycja
Pokaż inwestycję
[T01150] Przemysłowa 18
Węgrów, Łochów, ul. Przemysłowa 18
metraż
1 282 m2
cena
880 000
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwójartykuł
Pokaż artykuł
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwój
Fabryka Czekolady E.Wedel na warszawskim Kamionku to kompleksowa inwestycja, która łączy w sobie przestrzenie produkcyjno-rozwojowe z zupełnie nową formą interakcji ze światem czekolady. Nowy budynek pełnić będzie nie tylko funkcję edukacyjną i rozrywkową za sprawą powstającego muzeum, ale także umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych firmy i optymalizację wewnętrznych procesów.
[Wałbrzych] Budynek wielorodzinny "Senatorska II"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Budynek wielorodzinny "Senatorska II"
Wałbrzych, Podzamcze
[Kotowice] Osiedle Przyjaciółinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kotowice] Osiedle Przyjaciół
Kotowice, Wilczków
[Świebodzice] Domy jednorodzinne – os. Zakątek przy Sielskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Świebodzice] Domy jednorodzinne – os. Zakątek przy Sielskiej
Świebodzice, Sielska
 Czajki Prestigeinwestycja
Pokaż inwestycję
Czajki Prestige
Kościelisko, Czajki
Matarnia Office Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Matarnia Office Park
Gdańsk, Budowlanych 68B
Południowy Zakątekinwestycja
Pokaż inwestycję
Południowy Zakątek
Mysłowice, Białobrzeska
metraże
103 - 106 m2
zakres cen
od 690 000 zł
House Libertyinwestycja
Pokaż inwestycję
House Liberty
Chwaszczyno, Wąska
Panattoni Park Ruda Śląska Vinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Ruda Śląska V
Ruda Śląska, Szyb Walenty 91
Setki nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka AIRA zainwestuje 1,27 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka AIRA zainwestuje 1,27 miliarda złotych
Kolejna wielka zagraniczna inwestycja w stolicy Dolnego Śląska coraz bliżej. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie nowej fabryka szwedzkiej firmy Aira, spółki należącej do koncernu Vargas Holding, do którego należy produkujący baterie do elektrycznych aut Northvolt.
Zmiany w przestrzeniach biurowych po 5 latach od wybuchu pandemii wraz z perspektywą na przyszłość [ANAZLIZA]artykuł
Pokaż artykuł
Zmiany w przestrzeniach biurowych po 5 latach od wybuchu pandemii wraz z perspektywą na przyszłość [ANAZLIZA]
Odchodzenie od otwartych przestrzeni biurowych na rzecz zamkniętych stref sprzyjających współpracy, realizowaniu kreatywnych zadań oraz skupieniu i wyciszeniu, rosnąca rola technologii, a także nacisk na funkcjonalność biura i odpowiadanie na nowe potrzeby jego użytkowników – pandemia COVID-19, choć zmieniła sposób, w jaki pracujemy, nie zapoczątkowała, a jedynie przyspieszyła rozpoczęte wcześniej procesy. Eksperci JLL przedstawiają analizę zmian w przestrzeniach biurowych po 5 latach od wybuchu pandemii wraz z perspektywą na przyszłość.
ORBITEO będzie integratorem polskich systemów obronności. Połączy polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniuartykuł
Pokaż artykuł
ORBITEO będzie integratorem polskich systemów obronności. Połączy polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniu
ORBITEO, którego inicjatorem i organizatorem jest, notowana na głównym rynku GPW, JRH ASI S.A. będzie integratorem polskich systemów obronności. Zgodnie z zawartym porozumieniem, aktywa tworzące ORBITEO zostaną wniesione do notowanej na NewConnect, Apollo Capital ASI S.A., która zmieni nazwę na ORBITEO ASI S.A., a JRH obejmie w niej pakiet większościowy. ORBITEO będzie łączyć polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniu, z sektorów deeptech, systemów bezzałogowych (dronów), new space, AI oraz robotyki i zaawansowanych technologii detekcji.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznego
Samochody autonomiczne to temat, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę na całym świecie. W Katowicach oficjalnie rozpoczęto testy pierwszego autonomicznego busa polskiej produkcji. Pojazd BB-1 tworzy firma Blees z Gliwic, a wyposażony on będzie m.in. autonomię 4-tego poziomu SAE umożliwiającą samodzielną jazdę na zdefiniowanych trasach, wykrywanie przeszkód i innych użytkowników ruchu a na pokładzie pojazdu zamontowane są radary i kamery. Wśród obszarów, na których projektanci pojazdu koncentrują swoją uwagę, jest również sfera cyberbezpieczeństwa. Takie podejście w ocenie ekspertów jest w pełni uzasadnione.
[Lublin] WIKANA ma środki na dokończenie SKY HOUSEartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] WIKANA ma środki na dokończenie SKY HOUSE
Deweloper WIKANA S.A. sprzedał już blisko połowę mieszkań w SKY HOUSE, dziewięciokondygnacyjnym budy...
REKLAMA